top

MenuOd strašidla po strašidlo Vytlačiť
  • 8.10.2018 – 26.10.2018

Rôzne aktivity a rozprávanie o známych aj neznámych nadprirodzených bytostiach, slovenských strašidlách, ktoré poznáme z ústneho podania, historických prameňov, povestí, legiend či rozprávok, aj v roku 2018 pre svojich návštevníkov pripravili zamestnanci Tribečského múzea v Topoľčanoch.

Účastníci podujatia získajú zaujímavé informácie o slovenských poverových bytostiach a rôznych nadprirodzených stvoreniach, ktorých sa desili už naši predkovia. Priblíži sa im história vzniku, miesta výskytu a ďalšie zaujímavosti zo života vodníkov, víl, bosoriek a iných strašidiel. Tvorivá časť podujatia bude zameraná na výrobu masiek, duchov a strašidielok z rôznych materiálov, ako aj medailónikov z hrnčiarskej hliny. Nechajte sa u nás inšpirovať, pokúste sa niečo „strašidelné“ vyrobiť, a možno stretnete aj postavičku z nadprirodzeného sveta. Podujatie podporuje predstavivosť, rozvíja kreativitu a výtvarné cítenie. Prináša nové zážitky nielen pre tých, ktorí na duchov a strašidlá veria, ale aj pre tých, ktorí sa nad tým iba pousmejú.

Interaktívne podujatie je určené pre deti materských škôl a žiakov základných škôl, ktorí sa chcú trošku báť, ale zároveň sa chcú aj poučiť, a hlavne dobre pobaviť. Sprístupnené bude v pracovné dni od 8.00 do 15.00 hodiny. Termín kolektívnej návštevy je potrebné vopred dohodnúť s múzejným pedagógom ( Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. , 038/532 3253).

 

Otváracie hodiny

október - marec:
po - pia 8.00 - 16.30 h
apríl - september:
po - pia 8.00 - 16.30 h
so 10.00 - 16.00 h
Reklamný panel

bottom