top

MenuTvorivé dielne
Keď šumia stromy Vytlačiť
  • 5.9.2019 – 5.11.2019

Prečo stromy na jeseň žiaria krásnymi farbami, prečo z nich padá lístie, prečo rastú do obrovských výšok alebo podľa čoho poznáme ich vek. Na tieto a ďalšie otázky odpovedá prezentačné podujatie s tvorivou dielňou adresované deťom predškolského veku a žiakom základných škôl. Účastníkov oboznamuje s viacerými poznatkami o týchto neobyčajných organizmoch, v rastlinnej ríši vyznačujúcich sa najväčšou formou života. Približuje bohatú pestrosť druhov, jednotlivé časti drevín, rozmanité tvary korún, listov či plodov. Poukazuje na nezastupiteľný význam stromov nielen ako suroviny - dreva, ale aj dôležitého faktora životného prostredia, od ktorého bytostne závisí život na našej planéte.

Na teoreticko-prezentačnú časť podujatia nadväzujú tvorivé aktivity, v rámci ktorých si deti vyrobia netradičné kvety z javorových listov, farebné koláže z odtlačkov listov a kôry stromov alebo vlastnoručne zhotovia spomienkové predmety. Starší žiaci svoje vedomosti uplatnia pri riešení prírodovedne a ekologicky orientovaných pracovných listov, testov, tajničiek, osemsmeroviek a doplňovačiek. Z nich sa dozvedia napríklad to, ktorý strom na Slovensku je najodolnejší, ktorý najťažší či najtvrdší. Pomocou spoločenských a interaktívnych hier môžu rozpoznávať viaceré naše ihličnany a listnáče. Pre najmenších formou maľovaného čítania je pripravený príbeh o nespokojnom smriečku, rozprávka o vode v lese, puzzle a nechýbajú ani tradičné vymaľovánky. So stromami sa zoznámia tiež prostredníctvom ilustrácií, riekaniek a hádaniek.

Prezentačné podujatie s tvorivou dielňou, na ktoré vás srdečne pozývame, môžete navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 14.30 hod. V prípade kolektívneho záujmu je potrebné prihlásiť sa vopred telefonicky na tel. č. 038/5323253 alebo na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. .

 


Otváracie hodiny

október - marec:
po - pia 8.00 - 16.30 h
apríl - september:
po - pia 8.00 - 16.30 h
so 10.00 - 16.00 h
Reklamný panel

Nový edičný titul


bottom