top

MenuPoklady Zeme Vytlačiť
  • 6.9.2017 - 27.10.2017

Človek je spojený s nerastnou prírodou od nepamäti. Aj v dnešnej dobe používa na uľahčenie a obohatenie svojho života predmety zo surovín, ktoré získava z neživej prírody. Priblížiť svet nerastov a hornín a rozšíriť informácie z oblasti anorganických surovín je zámerom edukačného podujatia s prvkami tvorivého a zábavného procesu. Je adresované deťom materských škôl a žiakom základných škôl.

Zaujímavým hravým spôsobom prostredníctvom zbierky anorganických prírodnín podujatie predstaví nielen stavbu zemskej kôry, ale návštevníka oboznámi aj s dôležitými zástupcami rúd a nerudnými surovinami. Priblíži aj krásne, oku človeka lahodiace minerály, napr. rozmanité odrody kremeňa. Informačno-vzdelávaciu časť podujatia spestria rôzne tvorivé aktivity. Okrem omaľovánok, kreslenia a modelovania nerastov a hornín sú pre účastníkov pripravené rôzne spoločenské hry, hádanky z neživej prírody i pracovné listy. Svoju zručnosť a kreativitu deti využijú najmä pri zhotovovaní papierových príveskov a magnetiek v tvare drahých kameňov.

Prezentačné podujatie s tvorivou dielňou je sprístupnené v pracovných dňoch od 8.00 do 15.00 hod. Kolektívnu návštevu podujatia je potrebné dohodnúť vopred na t. č. 038/5323253 alebo na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. .

 

Otváracie hodiny

október - marec:
po - pia 8.00 - 16.30 h
apríl - september:
po - pia 8.00 - 16.30 h
so 10.00 - 16.00 h
Reklamný panel

bottom