top

MenuRyby našich vôd Vytlačiť
  • 8.1.2018 – 9.3.2018

Podujatie určené deťom materských škôl a žiakom prvého stupňa základných škôl zaujímavým spôsobom predstaví ryby ako živočíchy dokonale prispôsobené na život vo vodnom prostredí. Návštevníkov oboznámi s viacerými druhmi rýb žijúcimi v stojatých a tečúcich vodách nášho regiónu, so stavbou ich tela, charakteristickými znakmi a spôsobom života. Z vystavených rýb pozornosti určite neujdú sumec veľký, úhor európsky, šťuka severná, zubáč veľkoústy alebo introdukované druhy ako amur biely a tolstolobik biely.

Poznatky nadobudnuté v prezentačnej časti si účastníci podujatia upevnia v tvorivých činnostiach a vedomostných aktivitách. Pre deti materských škôl sú pripravené maľovanky, puzzle a hra na rybára. Zručnejšie deti si môžu zhotoviť ryby z papiera, alebo si ich vymodelovať z plastelíny či hrnčiarskej hliny. Starší žiaci si svoje znalosti môžu overiť prostredníctvom vedomostných kvízov a pracovných listov.

Dermoplastické preparáty sladkovodných druhov rýb boli získané z dotácie Fondu na podporu umenia v rámci projektu „Akvizícia rýb do zbierkového fondu Tribečského múzea v Topoľčanoch“.

Prezentačné podujatie s tvorivou dielňou je sprístupnené v pracovných dňoch od 8.00 do 14.30 hod. Kolektívnu návštevu podujatia je potrebné dohodnúť vopred telefonicky na tel. č. 038/532 32 53 alebo na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. .

 

Otváracie hodiny

október - marec:
po - pia 8.00 - 16.30 h
apríl - september:
po - pia 8.00 - 16.30 h
so 10.00 - 16.00 h
Reklamný panel

bottom