Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Retro večer v múzeu...

V sobotu 14. mája 2022 sa uskutoční už 19. ročník celoeurópskeho podujatia Noc múzeí. Naše múzeum pripravilo pre obyvateľov mesta Topoľčany i ďalších návštevníkov program pod názvom „Retro večer v múzeu“. Tento rok múzeum navštívia postavy z obdobia 70. a 80. rokov 20. storočia. Návštevníci budú mať možnosť stretnúť veksláka Bureša, predsedkyňu maturitnej komisie Mgr.Kudláčkovú, učiteľku tanca Sandy, vedúceho lyžiarskeho zájazdu- súdruha Krakonoša, gitaristu z Mexika- Karlosa Santanu, vojaka Ondriša, umelkyňu na voľnej nohe Janice, dídžeja- Oujee a súdruha inštruktora Koudelku. V čase konania podujatia bude sprístupnená interaktívna výstava Treťohorné more, výstava Farebná krása prírody, expozícia Príroda stredného Ponitria a tvorivá dielňa Jaskyne v našom regióne.
Svoje vedomosti si návštevníci môžu preveriť vypĺňaním pracovných listov a plnením rôznych úloh. Od jednotlivých postáv dostanú rôzne hádanky. Pripravená je aj špeciálna úloha – na základe oblečenia, budú návštevníci priraďovať správne meno ku každej postave. Návštevníkom budú k dispozícii aj odborní pracovníci, pripravení odpovedať na ich zvedavé otázky. Na chodbe múzea budú pripravené aj spoločenské hry, ktoré budú určite nostalgiou pre rodičov a starších návštevníkov. Ak sa návštevníci nechajú vtiahnuť aj prostredníctvom dobrej hudby do minulého storočia, kedy bol život o niečo farebnejší a veselší môžu si nechať namaľovať tvár a byť našou súčasťou. Samozrejme pre menších návštevníkov bude maľovanie tvárí prispôsobené ich požiadavkám.
Dvere Tribečského múzea v Topoľčanoch budú pre návštevníkov otvorené v sobotu 14. mája od 14. do 22. hodiny. Preneste sa s nami do druhej polovice minulého storočia a buďte súčasťou veselého a usmiateho života v Topoľčanoch. Pracovníci múzea sa tešia na stretnutie s Vami


AKTIVITY

maľovanie na tvár
výstavy
expozícia
tvorivá dielňa
interaktívne zábavno - vedomostné kvízy
hudba 70.- 80. rokov 20. storočia
súčasťou budú postavy v retro kostýmoch 

Podporené

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Prehľad zaujímavých článkov, príspevkov a noviniek múzea

Obrázek editujete kliknutím

Kontakt

Otváracie hodiny 

Výstavy

Mgr. Stanislava Saadoonová, lektorka, kultúrna manažérka
lektorka@tribecskemuzeum.sk

Maj - August

 Pondelok - piatok: 8.00 - 16.00 h 

Sobota:                 10.00 - 14.00 h 

September - Apríl

Pondelok - streda: 8.00 - 16.00 h

Štvrtok - piatok:     9.00 - 17.00 h

Sobota:                           zatvorené

Spojte sa s nami

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Podnety podľa zák. č. 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov možno podávať na adrese: sekretariat@tribecskemuzeum.sk

© 2022 Tribečské múzeum v Topoľčanoch, všetky práva vyhradené